- AI Buzz
- Posts
- 🤖 ChatGPT pokonuje 200 studentów MBA - AI Buzz
🤖 ChatGPT pokonuje 200 studentów MBA - AI Buzz
ORAZ: OpenAI ogłasza event dla developerów | Istnieje bardzo duża luka pokoleniowa w adaptacji narzędzi AI

Hej 👋
Dziś zapraszamy Was do przeczytania newslettera w trochę innym wydaniu niż zawsze. Od dziś będziemy publikować niezmiennie codziennie, jednakże 2 pełne artykuły oraz przekierowanie do kolejnych, minimum 2 artykułów 🙂
W dzisiejszym wydaniu dowiecie się, kto wygrał konkurs na lepsze pomysły biznesowe - człowiek, czy AI oraz jaka jest luka pomiędzy pokoleniami w adaptacji AI.
Miłego czytania!
PS. Zapraszamy do oglądania AI zdjęć na naszym Instagramie —> tutaj
💊 W dzisiejszej pigułce:
🤖 ChatGPT pokonuje 200 studentów MBA w konkursie na pomysł biznesowy
📚 Nowe badania Salesforce: istnieje duża luka pokoleniowa w adaptacji narzędzi AI
📅 OpenAI ogłasza pierwszy event dla developerów - 6 Listopada 2023
👃🏻 model AI jest w stanie przewidzieć jak będzie pachnieć dana substancja
🔨 Narzędzie AI dnia
📸 Zdjęcia dnia wygenerowane przez AI
Czas czytania: 3 minuty
DZISIEJSZE NEWSY
🤖 ChatGPT pokonuje 200 studentów MBA w konkursie na pomysł biznesowy

Sztuczna inteligencja (AI) jest dosyć dobra w generowaniu pomysłów. Jednak jak dobra jest naprawdę? I czy jest lepsza od ludzi? Profesorowie z Uniwersytetu Pensylwanii, Christian Terwiesch i Karl Ulrich, postawili te pytania na próbie w nowym badaniu, w którym porównywali 200 studentów MBA z Wharton z ChatGPT.
Zadali zarówno studentom, jak i ChatGPT to samo pytanie: "wygeneruj pomysł na nowy produkt lub usługę, która byłaby atrakcyjna dla studentów i dostępna za 50 USD lub mniej", a następnie oceniali kreatywność odpowiedzi na podstawie:
Ilość pomysłów
Średnia jakość pomysłów
Liczba naprawdę wyjątkowych pomysłów
Oto, co odkryli:
Ilość pomysłów: Jak można się spodziewać, ChatGPT generował pomysły znacznie szybciej niż ludzie.
Średnia jakość pomysłów: Średnia prawdopodobieństwa zakupu pomysłu wygenerowanego przez człowieka wynosiła 40%, podczas gdy pomysły wygenerowane przez ChatGPT uzyskały wynik 47%.
Liczba naprawdę wyjątkowych pomysłów: Spośród najlepszych 10% pomysłów, 88% zostało wygenerowanych przez ChatGPT, podczas gdy tylko 12% zostało wygenerowanych przez studentów.
To badanie dodaje kolejny argument do rosnącego zbioru dowodów na niezwykłe osiągnięcia generatywnej sztucznej inteligencji w zadaniach, które wcześniej uważane były za wyłącznie ludzkie dziedziny.
Czytaj więcej → tutaj

70% pokolenia Z (urodzeni po 1995 roku) korzysta z technologii sztucznej inteligencji, z czego 52% używa jej do podejmowania świadomych decyzji. Jednak starsze pokolenia są znacznie wolniejsze w dostosowywaniu się do tej technologii: 88% pokolenia X (urodzeni w drugiej połowie XX wieku) nie jest pewnych, w jaki sposób AI wpłynie na ich życie.
Te dane pochodzą z nowego badania przeprowadzonego przez Salesforce, które ujawnia wyraźny podział pokoleniowy między użytkownikami a osobami, które nie korzystają z generatywnej AI.
Główne wnioski z badania:
65% użytkowników generatywnej AI to Millenialsi lub pokolenie Z.
68% osób niekorzystających z tej technologii to pokolenie X.
Niemal 60% młodszych użytkowników uważa, że są na dobrej drodze do opanowania tej technologii.
88% starszych pokoleń nie jest pewnych, w jaki sposób generatywna AI wpłynie na ich życie, a 40% twierdzi, że nie jest wystarczająco zaznajomionych z tą technologią.
Spośród osób korzystających z AI, 75% stwierdza, że szuka sposobów automatyzacji zadań w pracy i wykorzystania generatywnej AI do komunikacji zawodowej.
Czytaj więcej → tutaj
Więcej artykułów AI
📅 OpenAI ogłasza pierwszy event dla developerów - 6 Listopada 2023 —> czytaj tutaj
👃🏻 Naukowcy opracowali model sztucznej inteligencji, który jest w stanie przewidzieć, jak dana substancja chemiczna będzie pachnieć wyłącznie na podstawie jej struktury molekularnej —> czytaj tutaj
🔨 Narzędzie AI dnia
Eightify - kluczowe informacje z filmów

Eightify.app to aplikacja usprawniająca wyciąganie wniosków z filmów na YouTube.
Wnioski z wybranych przez nas filmów możemy stworzyć na stronie www lub w postaci dodatku do przeglądarki chrome, który doda “insighty“ i podsumowania do filmów, które oglądamy w oknie Youtube.
Zobacz przykład tutaj → tutaj
ZDJĘCIA DNIA (WYGENEROWANE PRZEZ 🤖)
“Pies z ludzkimi rękami”


Więcej zdjęć zobaczycie na naszym Instagramie → tutaj
Do zobaczenia jutro! 🙂
Co myślisz o dzisiejszym newsletterze AIBUZZ?Daj nam znać jak Ci się podobało. Dzięki Twojej ocenie możemy stać się lepsi. |
PS Jeśli uważasz, że ktoś z Twoich znajomych też powinien dostawać takie maile - wyślij mu link → aibuzz.pl | Dzięki!
PS2 Jeśli uważasz, że AI Buzz powinien pokazać się w twojej społeczności, napisz na [email protected] aby porozmawiać o współpracy 😉……….